Far_gif
ggi_loop
Knarrhult2018
Elitlamm_180x180
trns2017
siltbergs hemsida
Stallmästaren web gif
gdjh2015
Backa Fårgård
gimrarna
banner_180x120
Banner-2017
default logo

Rovdjursansvariga i SF:s distrikt

Författare:
Utgivare:
Årtal: 2019

Ansvarig för rovdjursfrågor inom SF är Gudrun Haglund-Eriksson tel 0583-222 52 alt 0768-48 64 65.

Om du har frågor om rovdjur i ditt distrikt så kan du vända dig till distriktsföreningens rovdjursansvariga.

Blekinge
Markus Svensson
Kärrabolsv. 60
293 91 Olofström
0723-71 66 84
markus.j.svensson@oktv.se

Bohuslän
Lennart Carlsson
Nordhem 108
444 94 UCKLUM
0303-776178
bohuslamm@outlook.com

Dalarna
Styrselsen gemensamt

Gotland
Björn Eriksson
Gammelgarn, Rommunds 612
623 67 Katthammarsvik
0498-580 24
bjorn.eriksson.gotland@telia.com

Gävleborg
Lotta Wallberg
Onsängsvägen 13 A
827 91 Ljusdal
0651-333 00 alt 0706-75 03 56
lotta@onsang.se

Halland
Oskar Gustafson
Gällsås Nybonna 301
311 65 Vessigebro
070-337 36 25
oskargustafson@hotmail.com

Jämtland
Mimmi Flodman
Ytterocke 530
837 91 Mattmar
070-225 37 22
mimmiflodman@hotmail.com

Jönköping
Jan-Erik Hultgren
Lilla Hultatorp 1
570 12 Landsbro
0383-77 00 07

Kronoberg
Sören Lilja, Ingelstad
0470-379 09 alt 070-471 29 40
hordabroddsagard@live.se

Norra Kalmar
Mats Farne
Vennebjörke 182
598 94 VIMMERBY
070-311 52 14
info@angbacken.se

Andreas Dynestad
Dynestad Gård
590 90 ANKARSRUM
070-386 22 04
andreas@dynestad.se

Norra Älvsborg
Ragnar Jonsson
Björkelund 2
441 92 Alingsås
0322-63 53 80
ragnar.jonsson@outlook.com

Norrbotten
Åsa Wallin
Ale Byaväg 141
975 91 Luleå
070-393 35 68    a
sa.wallin@erinama.se

Sjuhärad
Magnus Jonsson
Fänneslunda Hov 101
523 99 Hökerum
0705-54 70 76
jonsson.hov@hotmail.com

Skaraborg
Veronica Nyman
Brunnhem, Kisakulla
521 63 Stenstorp
0736-635566
veronica@villavagnar.com

Skånes Fårintressenter
Jerry Ohlin
Ballingslöv 2278
281 97 Ballingslöv
0709-16 37 44
jerry.ohlin@bredband.net

Stockholm-Uppsala
Anna Alm
Österunda Mjölkebo 3
749 72 Fjärdhundra
070-207 29 15    
karlberg_gard@telia.come

Södermanland
Eva Henriksson
Ramsta
64033 Bettna
070-3966612
eva.henriksson@telia.com

Södra Kalmar
Styrselsen gemensamt

Värmland
Johan Sandström
Smedstad 412
665 91 Kil
070-658 20 53
smedstadjohan@hotmail.com

Västerbotten
Mats Ängquist
Strömsör 70
905 94 UMEÅ
Tel 090-383 49
mats@angquist.com

Västernorrland
Thomas Eriksson
Åsen 136
860 41 Liden
070-551 67 52
eriksson.halla@gmail.com

Västmanland
Tomas Olsson
Norrby Gård
736 92 KUNGSÖR
070-687 08 61
tomas@norrbylamm.se

Örebro
Ingamay Lindgren
Mossberga Granbergsdal
691 92 Granbergsdal
0586-130 60 alt 0705-88 43 09
kenneth.0586.130@telia.com

Östgötalamm
Björn Johansson
Häggebo vägen 16
610 24  Vikbolandet
0125-503 89, 0708691399
012550389@bahnhof.se